گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
اطلاعيه شماره -١٢
با سپاس  از حضور ارزشمند هم ميهنان گرامي مقيم ايالتهاي بايرن و بادن وورتمبرگ در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري اسلامي ايران ؛ بدينوسيله نتيجه شمارش آراء  صندوق اخذ راي حوزه مونيخ به شرح زير به آگاهي شما گراميان ميرسد.
خاطر نشان می سازد به لطف حضور پرتعداد هم میهنان ؛ مجموعه آراء به صندوق ریخته شده  طی این دوره در مونیخ نزدیک به 3 برابر آراء انتخابات سال 1392 بوده  است.
اضافه مینماید علت تاخیر در اطلاع رسانی  آراء شمارش شده ضرورت کسب اجازه از مراجع قانونی ذیربط بوده است.
مجموعه آراء به صندوق ريخته شده:١٥٨٤
تعداد آراء جناب آقاي روحاني :١٥٢١
تعداد آراء جناب آقاي رئيسي: ٥١
تعداد آراء جناب آقاي ميرسليم:٣
تعداد آراء جناب آقاي هاشمي طبا:٣
تعداد آراء باطله :٦
 
 
 
اطلاعيه شماره ١١
نظر به درخواست برخي از هم ميهنان گرامي در خصوص اعلام نتايج شمارش صندوق راي سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در مونيخ  از طريق كانال تلگرام، بدينوسيله به آگاهي ميرساند بر اساس دستورالعملهاي موجود شعب اخذ راي در خارج ازكشور ملزم به اعلام نتايج به ستاد انتخابات خارج از كشور بوده و ستاد مذكور نيز بلافاصله موارد را به وزارت كشور ارسال ميدارد.
مطابق قانون مرجع رسمي اعلام نتايج انتخابات در داخل و خارج  تنها وزارت كشور ميباشد.

اطلاعیه شماره 10
نظر به درخواست جمعی از هم مهینان گرامی مقیم درخصوص برخورداری از زمان کافی جهت مشارکت در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، بدین وسیله به اگاهی می رساند پایان ساعت اخذ رای از ساعت 18 به  20 تغییر پیدا می نماید.
بدین ترتیب سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ تا ساعت 20 روز جمعه 1396/02/29 (19 می 2017) آماده دریافت آرای شما عزیزان می باشد.
 
 
 
انتخابات رياست جمهوري - گرامی داشت رای اولی ها 
اطلاعیه شماره-9
سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران  در مونیخ با هدف گرامی داشت حضور رای اولی ها در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران؛ بدینوسیله از هم میهنان گرامی مقیم ایالتهای بایرن و بادن وور تمبرگ که در تاریخ  ١٣٩٦/٠٢/٢٩دارای هجده سال تمام  بوده  (متولدین  ١٣٧٨/٠٢/٢٩ خورشیدی و  1999/5/19 به قبل )  و برای نخستین بار از شرایط سنی حضور در انتخابات کشورمان برخوردار گردیده اند درخواست می نماید  نسبت به تکمیل فرم  زیر اقدام نمایند.
سر کنسولگری در نظر دارد از بین رای اولیهای شرکت کننده در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران به قید قرعه هدایایی را به 3 نفر از عزیزان تقدیم نماید.
از عزیزان درخواست میگردد فرم  تکمیل شده زیر  را در روز جمعه 96/2/29 به همراه خود به سرکنسولگری آورده و  پس از انداختن رای خود به صندوق به محل مخصوص تعیین شده به این منظور ارائه نمایند.
 

اطلاعيه شماره -٨
سرکنسولگری جمهوري اسلامي ایران در مونیخ بدينوسیله به آگاهي هم ميهنان گرامي ميرساند  که به منظور زمينه سازي امکان حضور و مشارکت گسترده هم ميهنان  در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و با توجه به این که گذرنامه معتبر ایرانی از جمله مهم ترین مدارکی است که در خارج از کشور می توانند با استفاده از آن رای خود را به صندوق بیندازند، این کنسولگری برنامه ويژه اي را به شرح زير به اجرا گذارده است:
بر این اساس آن دسته از هم ميهنان گرامي مقيم  ایالتهای بایرن و بادن وورتمبرگ که اعتبار گذرنامه آنها خاتمه یافته یا تا تاریخ دهم خردادماه خاتمه خواهد یافت، در صورتی که گذرنامه خود را به همراه مدارک لازم از طریق پست به نحوی ارسال کنند که نهایتا تا بعد از ظهر روز سه شنبه  26 اردیبهشت (16ماه مي ) به  سركنسولگري رسيده باشد، گذرنامه آنها طي 24 ساعت تجدید و برای صاحبان آن بازپس فرستاده خواهد شد. همچنين در صورت مراجعه حضوری در روز مراجعه گذرنامه آنها تعویض خواهد شد.
 
اطلاعیه - شماره 7
به آگاهی هم میهنان گرامی میرساند که بعد از ظهر روز چهارشنبه 96/2/13 ( سوم  ماه می ) نشستی با اعضای محترم هیئت اجرایی و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در حوزه انتخابیه مونیخ  در محل سرکنسولگری برگزار گردید.
هدف از این نشست مروری بر اقدامات انجام شده در خصوص معرفی اعضای محترم هیئت اجرایی و نظارت ؛ تبادل نظر در خصوص اقدامات  اجرایی در  روز برگزار ی انتخابات و موضوعات پشتیبانی بود.
برای آگاهی هم میهنان گرامی اضافه مینماید بر اساس قانون انتخابات هیئت اجرایی  انتخابات ریاست جمهوری ( در خارج از کشور ) متشکل از 8 عضو  شامل 3 نفر از اعضای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران و 5 نفر از ایرانیان مقیم شناخته شده و مورد اعتماد میباشد.
همچنین هیئت نظارت  بر انتخابات( در خارج از کشور )  نیز که به نمایندگی از شورای نگهبان قانون اساسی  مسئولیت مراقبت از صحت انتخابات و انجام تمامی مراحل قانونی آن را برعهده دارد متشکل از  2 عضو  شامل 1 نفر از نمایندگی جمهوری اسلامی ایران و 1 نفر از ایرانیان مقیم شناخته شده و مورد اعتماد میباشد.
به پیوست اسامی اعضای محترم هیئتهای نظارت و اجرایی به همراه رزومه مختصر  آنها برای آگاهی هم میهنان گرامی بر روی کانال قرار میگیرد:
 
الف)اعضاي محترم هيئت نظارت:
١-جناب آقاي دكتر واحدي(  از هم میهنان گرامی مقیم)
٢-جناب آقاي اكبر عيسي زاده( از همکاران محترم سرکنسولگری )
 
ب)اعضاي محترم هيئت اجرايي:
1-سركار خانم الهام رضايي( از هم میهنان گرامی مقیم)
2-جناب آقاي محمود كياور( از هم میهنان گرامی مقیم)
3-جناب آقاي ميلاد مدبرنيا( از هم میهنان گرامی مقیم)
4-جناب آقاي دكتر ايمان باقرپور( از هم میهنان گرامی مقیم)
5-جناب آقاي مرتضي كارآموز( از هم میهنان گرامی مقیم)
6--جناب آقاي عليرضا مسافري( از همکاران محترم سرکنسولگری)
7--جناب آقاي محمد رضا منصوري( از همکاران محترم سرکنسولگری)
8--جناب آقاي سپهدار محمد رضايي( از همکاران محترم سرکنسولگری )
 
 
 
 
اطلاعیه شماره-6
با توجه به پرسش  مطرح شده از  سوی هم میهنان گرامی در خصوص مدارک قابل ارائه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری  به آگاهی  میرساند :
بر اساس تبصره ماده 19 قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران« رای دهندگان در خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی میتوانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی ؛ رای دهند».
 
 
 
 
اطلاعیه شماره-٥
با توجه به سوال برخی از هم میهنان گرامی در خصوص واجدین شرایط رای دهی (بلحاظ سنی)  در انتخابات ریاست جمهوری به آگاهی  میرساند :
کلیه ایرانیانی که در تاریخ  ١٣٩٦/٠٢/٢٩دارای هجده سال تمام باشند (متولدین  ١٣٧٨/٠٢/٢٩ خورشیدی و  1999/5/19 به قبل ) میتوانند در انتخابات شرکت نمایند.
 
 
 
 
اطلاعیه شماره -٤
به آگاهی هم میهنان گرامی مقیم ایالتهای بایرن و بادن وورتمبرگ میرساند که با توجه به برگزاری دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ در روزجمعه ٢٩ اردیبهشت سال ١٣٩٦( 19می 2017)  از ساعت ٨ صبح لغایت ١٨ ؛ سرکنسولگری در تاریخ ذکر شده از ارائه خدمات کنسولی  معذور بوده و بدینوسیله از هم میهنان گرامی درخواست میگردد نسبت به تنظیم برنامه مراجعات خود به سرکنسولگری در زمانهای قبل یا بعد از تاریخ مزبور مبادرت نمایند.
 
 
 
 
 
اطلاعیه شماره -3
به اطلاع هم میهنان گرامی مقیم ایالتهای بایرن و بادن وورتمبرگ میرساند که ستاد انتخابات خارج از کشور مستقر در وزارت امور خارجه با اختصاص پست الکترونیک به آدرس  زیر آمادگی پاسخگویی به سوالات هم میهنان گرامی مقیم خارج از کشور در خصوص انتخابات دوره  دوازدهم   ریاست جمهوری اسلامی ایران را اعلام داشته است:
                                                                             
                   p.election1396@mfa.gov.ir
 
 
 
 
اطلاعیه شماره -٢ 
با توجه به سوال برخی از هم میهنان گرامی مقیم ایالتهای بایرن و بادن وورتمبرگ در خصوص شرکت در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری اسلامی ایران بدینوسیله پرسش و پاسخ زیر برای آگاهی سایر هم میهنان مقیم ارائه میگردد:
پرسش :
 آیا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری با توجه به اینکه در حوزه آن سرکنسولگری ( ایالتهای بایرن و بادن وورتمبرگ ) اقامت داریم ؛ حتما میبایست در مونیخ رای خود را به صندوق بیاندازیم؟ یا به دلیل نزدیکی جغرافیایی به برخی حوزه های انتخابیه ديگر بطور مثال فرانکفورت میتوانیم در آن محل رای دهیم؟ 
پاسخ سرکنسولگری :
برای شرکت در انتخابات شما میتوانید در هریک از نمایندگیهای کشورمان در آلمان يا هر كشور ديگري که دارای صندوق رای گیری باشد حضور یافته و نسبت به رای دهی اقدام نمایید.
حتی ایرانیانی که مقیم خارج از کشور نباشند ولیکن در روز رای گیری در خارج از ایران حضور داشته باشند میتوانند با در دست داشتن گذرنامه ایرانی و حضور در هریک از نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در ديگر کشورها در انتخابات شرکت نمایند.
موضوع مهم برای ایرانیانی که در خارج از کشور رای میدهند همراه داشتن گذرنامه ایرانی میباشد.
 
 
 
اطلاعیه شماره 1 
با سلام و احترام 
به اطلاع هم میهنان گرامی  مقیم در ایالتهای بایرن و بادن وورتمبرگ میرساند که پیش بینی لازم برای برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ  به آدرس Mauerkircherstr. 59,81679 München بعمل آمده است و انشاء الله در روز جمعه 19 ماه می 2017 (1396/2/29 ) در خدمت هم میهنان گرامی خواهیم بود.
برای مزید اطلاع اعلام میدارد در آلمان علاوه بر سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ ؛ محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین؛ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت ؛ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هامبورگ و ساختمان سابق سفارت جمهوری اسلامی ایران در بن نیز بعنوان محل اخذ رای معرفی گردیده است.
به همین مناسبت و به منظور آگاهی از اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری کشورمان ؛ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ علاوه بر اطلاع رسانی از طریق کانال تلگرام سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ به آدرس  t.me/irangkm بخشی را نیز در این ارتباط بر روی صفحه نخست سایت سرکنسولگری به آدرس  www.irangkm.de اختصاص داده و آماده دریافت سوالات  و نظرات هم میهنان گرامی مقیم  از طریق تلگرام http://telegram.me/generalkonsulat  و ایمیل gkoffice@irangkm.de میباشد.
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                           
 
 
 
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تاک - تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران