گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > نشست صمیمی دکتر محمد جواد ظریف با ایرانیان مقیم ایالتهای بایرن و بادن وورتمبرگ در حاشیه کنفرانس امنیت مونیخ


  چاپ        ارسال به دوست

مونیخ 22.02.2017

نشست صمیمی دکتر محمد جواد ظریف با ایرانیان مقیم ایالتهای بایرن و بادن وورتمبرگ در حاشیه کنفرانس امنیت مونیخ

دكترمحمد جواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان كه براي شركت در كنفرانس ٥٣ امنيت مونيخ در اين شهر  به  سر ميبرد بعد از ظهر روز يكشنبه، 19 فوریه 2017  در نشستي صميمي با جمعي از ايرانيان و فرهيختكان ايراني مقيم دو ايالت بايرن و بادن وورتمبرگ، حضور ایرانیان در خارج از كشور را ظرفيتي براي معرفی فرهنگ و  تمدن ایرانی دانست و تصريح نمود ایرانیان نماد فرهیختگی، کوشش،  صداقت و قانون مداری  هستند. 
دكتر ظريف با اشاره به موضوع محدوديت ورود ايرانيان به آمريكا ، رفتار دولتمردان امریکایی  را  بطلان كننده  ادعاهای امریکا و نماد دشمنی با مردم ایران دانست. 
دكتر ظريف در ادامه با تحسين مقاومت وايستادگي مردم كشورمان  ، نظام جمهوري اسلامي ايران را برآمده از آرا و حمايت مردم دانست و با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپيمايي ٢٢بهمن تاكيد نمود :مردم ایران با ایستادگی و مقاومت خود نشان داده اند كه تهدید را برنمی تابند.
 
 
 
 
دكتر ظريف با اشاره به جايگاه و اهميت ايرانيان مقيم  آلمان تصريح كرد وظیفه كليه نمایندگیهاي جمهوري اسلامي ايران در خارج ازكشور دفاع از حقوق ایرانیان و حمايت از كارآفرينان و متخصصان ايراني در راستاي توسعه همكاريهاي اقتصادي وعلمي مي باشد .  
دكتر ظريف تاكيد نمود تلاشها بايد در حوزه جذب سرمایه گذاری ، انتقال فناوری و در راستاي کمک به اشتغال و بهبود معیشت مردم باشد.
در ادامه اين نشست صميمي برخي از ایرانیان حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در خصوص موضوعاتي چون اهمیت توجه به گردشگری و سرمایه گذاری در بخش هتل. اهمیت تبلیغات و معرفی بهینه فرهنگ و تمدن ایرانی ، لزوم توجه بیشتر به همکاری با مراکز علمي و تحقیقاتی ، اهمیت مراکز فرهنگی و هنري ایرانی، توجه به فرزندان نسل سوم ایرانیان، مشکلات سرمایه گذاری و فضای کسب و کار و  برخي مشکلات در زمينه تامین مالی پروژه ها از منابع خارجي پرداختند و وزير امور خارجه كشورمان  توضيحات لازم را در پاسخ به نكات مطرح شده ارائه نمود.


١١:٥٩ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤١٤٣٥    /    تعداد نمایش : ٦٣٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تاک - تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران