animiertes-iran-fahne-flagge-bild-0001          

 

 

     

                             

                             

گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
تشکیل پرونده دانشجویی

آیا میدانید با دریافت نوبت از طریق سامانه نوبت گیری امکان حضور برای انجام امور کنسولی در زمان دلخواه شما امکان پذیر است؟

 

 

 

تشکیل پرونده دانشجویی

۱–ابتدا در سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی (میخک) که لینک آن در پایین همین صفحه قابل رویت است به صورت دقیق ثبت نام نموده و سپس در قسمت «تشکیل پرونده تحصیلی» اطلاعات مربوط به رشته و دانشگاه محل تحصیل و سایر اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمائید .

2-  تصاویر مدارک مربوطه را به صورت صحیح و با حجم خواسته شده در سامانه  اسکن و در فیلدهای مربوطه بارگذاری نموده و کد رهگیری مربوطه را دریافت نمایید.

3–گواهی ثبت نام و یا اشتغال به تحصیل را در قسمت تایید مدارک  سامانه میخک به صورت مجزا  اسکن وبارگذاری نموده و کد رهگیری آنرا نیز  دریافت نمایید.

4- در صورت تمایل به تعیین وقت قبلی وارد سامانه نوبت گیری در سایت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران - مونیخ  شده و نسبت به تعیین وقت اقدام فرمائید.

5- به هنگام مراجعه حضوری اصل مدارک بارگذاری شده در سامانه میخک را به اضافه  شناسنامه و کارت دانشجوئی جهت تکمیل روند تشکیل پرونده دانشجویی به مسئول مربوطه در سرکنسولگری ج.ا.ا- مونیخ  تحویل دهید و یا با پست سفارشی به سرکنسولگری ارسال نمایید.

تذکر: در صورت ارسال مدارک با پست، لطفا یک پاکت برگشت آدرس نویسی شده و تمبر خورده جهت برگشت مدارک  خود آماده کرده و همراه مدارک  به این سرکنسولگری ارسال فرمایید.

مدارک لازم جهت بارگذاری در سامانه میخک و ارائه به سرکنسولگری عبارتند از :  

الف -اصل گذرنامه با محل اقامت ایران .

ب - اصل کارت ملی
ت - اصل مدرک اقامت معتبر دانشجویی 
ث - اصل آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
ج -  اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه، کارت معافیت و یا تصویر برگ اجازه خروج از کشور صادره از سوی وزارت علوم برای دانشجویانی آقا که با وثیقه از کشور خارج شده اند.

 چ - اصل کارت دانشجویی
ح - اصل گواهی اشتغال به تحصیل  یا  ثبت نام ترم جاری در دانشگاه که  حاوی مشخصات فردی ،رشته و مقطع تحصیلی و ... بوده

باشد.Studentenkanzle یا حاوی اصل مهر دانشگاه r درج شده و Verifizierung Online که در آن کد مخصوص تایید صحت صدور 

 
نکات مهم :

          1- ارائه خدمات دانشجویی برای دانشجویان خانم وآقا که در  رشته های مرتبط با  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  تحصیل می کنند  پس از استعلام و تائید وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی  انجام می شود .

2- ارائه خدمات دانشجوئی به دانشجویان آقا که فاقد کارت پایان خدمت ویا معافیت می باشند و با وثیقه از کشور خارج شده اند و کسانی که قبل از سن مشمولیت  از کشور خارج شده اند حسب مورد پس از تائید استعلام از وزارت خانه های علوم ، تحقیقات و فناوری و بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی  انجام می شود .
 3- دانشجویانی که مدرک تحصیلی مقطع قبلی خود را در خارج از کشور دریافت نموده اند، میبایستی قبل از تشکیل پرونده دانشجوئی در مقطع جدید ، آنرا به تائید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور صادر کننده مدرک برسانند. (سفارتخانه یا سرکنسولگری های ج.ا.ایران)
3- تشکیل پرونده تحصیلی در هر مقطع تحصیلی  در سامانه میخک تنها یکبار کافی است لذا  از تشکیل پرونده تحصیلی بصورت مکرر در همان مقطع  خودداری فرمائید .

4- در صورتی که اصل هر یک از مدارک نزد خانواده دانشجو در ایران باشد  می بایستی یکی از بستگان وی با دردست داشتن اصل مدرک به اداره دانشجویی وزارت امور خارجه در تهران و یا دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مراکز استانها و همچنین مناطق آزاد تجاری و صنعتی مراجعه نمایند تا کپی مدرک آنان برای سرکنسولگری ج.ا. ایران در مونیخ ارسال گردد.

5- چنانچه به هر دلیلی امکان حضور در نمایندگی وجود ندارد اصل مدارک را به صورت پستی به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران - مونیخ  ارسال نموده و یک پاکت برگشت همراه (Einschreiben)  با پست سفارشیبا نشانی متقاضی و تمبر پست آلمان به ارزش حداقل ۴ یورو، در داخل آن قرار دهید .
5- تحویل مدارک بایستی به صورت کامل صورت گیرد. بخش کنسولی از دریافت مدارک ناقص معذور است.

 

سامانه میخک

 

 

 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه میخک
گذرنامه-دانشجویی-تایید اسناد-وکالتنامه       گواهینامه رانندگی-عدم سوء پیشینه، ...
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران