animiertes-iran-fahne-flagge-bild-0001          

 

 

     

                             

                             

گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
تشکیل پرونده دانشجویی

آیا میدانید با دریافت نوبت از طریق سامانه نوبت گیری امکان حضور برای انجام امور کنسولی در زمان دلخواه شما امکان پذیر است؟

 

تذکر بسیار مهم: ثبت نام در سامانه تاک با کد ملی فقط و فقط یکبار امکان پذیر بوده و برای هر بار مراجعه به سامانه تاک کلمه عبور (پسورد) مورد نیاز می باشد. لطفا رمز عبور خود را به خاطر سپرده و یا در یک مکان امن یادداشت فرمایید 

۱– ابتدا می بایست در سامانه جامع تایید اسناد (تاک) که لینک آن پایین همین صفحه قابل رویت است، ثبت نام نموده و سپس در قسمت «تشکیل پرونده تحصیلی» تصاویر مدارک مندرج زیر (از بند «الف» تا بند «ر») را اسکن و کد رهگیری مربوطه را دریافت نمایید.

۲– گواهی ثبت نام و یا اشتغال به تحصیل را در قسمت تایید مدارک اسکن نموده و کد رهگیری آنرا دریافت نمایید.

۳– کلیه تصاویر مدارک مذکور در بندهای ۱ و ۲ به همراه کدهای رهگیری مربوطه و همچنین اصل مدارک مذکور را با مراجعه حضوری به این سرکنسولگری تحویل داده  و یا با پست سفارشی به این سرکنسولگری ارسال نمایید.

تذکر: در صورت ارسال مدارک تشکیل پرونده با پست، لطفا یک پاکت برگشت اصل مدارک را نیز طبق توضیحات داده شده در  لینک - نحوه تهیه پاکت برگشت آماده کرده و همراه مدارک خود به این سرکنسولگری ارسال فرمایید.

 

مدارک لازم

الف - اصل گذرنامه و تصویر تمامی صفحات مهردار و نوشته شده (محل اقامت در صفحه مشخصات می بایستی «ایران» باشد.)

ب - اصل شناسنامه و تصویر تمامی صفحات آن

پ - اصل کارت ملی و تصویر پشت و رو

ت - اصل مدرک اقامت معتبر دانشجویی  و تصویر آن

ث - اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده در ایران به همراه ریز نمرات

ج - *صرفا جهت آقایان* اصل و تصویر پشت و روی کارت پایان خدمت نظام وظیفه، کارت معافیت و یا تصویر برگ اجازه خروج از کشور صادره از سوی وزارت علوم برای آقایان دانشجو که با وثیقه از کشور خارج شده اند.

چ - سه قطعه عکس رنگی جدید ۴ × ۳

ح - تکمیل فرم «تشکیل پرونده دانشجویی» که نام دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی در آن به فارسی و لاتین نوشته شده باشد.

 خ - اصل و تصویر پشت و روی کارت دانشجویی

د - اصل گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه (Studienverlauf) که در آن نام و نام خانوادگی دانشجو، رشته و مقطع تحصیلی، تاریخ شروع تحصیل و انتهای آن درج شده باشد (تذکر مهم : گواهی اشتغال به تحصیل حتما می بایستی دارای اصل مهر دفتر دانشگاه Studentenkanzlei جهت تایید اصالت و صحت صدور آن باشد.)

ذ - اصل گواهی ثبت نام ترم جاری در دانشگاه که در آن کد مخصوص تایید صحت صدور Verifizierung Online درج شده و یا حاوی اصل مهر دانشگاه Studentenkanzlei باشد

ر - برگه تعهد نامه مخصوص دانشجویانی که رشته تحصیلی آنان زیر مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد. (برای تایید این گواهی حضور دانشجو در سرکنسولگری الزامی است)

 - - - - - - - - - -

دانشجویان محترم به موارد زیر توجه فرمایند:

 ارائه خدمات دانشجویی برای دانشجویان رشته های وزارت بهداشت، آقایان دانشجو که با وثیقه از کشور خارج شده اند، دانشجویانی که دوره دبیرستان خود را در آلمان گذرانده اند، دانشجویانی که مقطع تحصیلی قبلی خود را در خارج از کشور گذرانده اند (به عنوان مثال Bachelor) و همچنین دانشجویانی که در موسسات و دانشسراهایی تحصیل می کنند که در لیست دانشگاههای معتبر اعلام شده از سوی وزارت علوم و یا وزارت بهداشت قرار ندارند، منوط به اخذ مجوز از وزارتخانه مذکور می باشد.

 

دانشجویانی که مدرک تحصیلی مقطع قبلی خود را در خارج از کشور دریافت نموده اند، میبایستی اصل مدرک خود را به تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در همان کشور رسانیده و همراه دیگر مدارک، اصل و تصویر آنرا ارائه نمایند.

گواهی های شهریه تنها در صورتی مورد تایید قرار می گیرد که دارای اصل مهر دانشگاه (Studentenkanzlei) باشد.

در صورتی که اصل هر یک از مدارک همراه دانشجو نباشد، می بایستی یکی از بستگان وی با دردست داشتن اصل مدرک به اداره دانشجویی وزارت امور خارجه در تهران و یا دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مراکز استانها و همچنین مناطق آزاد تجاری و صنعتی مراجعه نمایند تا کپی مدرک آنان برای سرکنسولگری ج.ا. ایران در مونیخ از طریق نمابر ارسال گردد. (توجه: نمابر از هر طریق دیگر به جز دفاتر وزارت امور خارجه پذیرفته نیست.) 

ترجمه رسمی مدارکی که به تایید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رسیده باشد نیز صرفا به شرط ارائه اصل آن مورد قبول خواهد بود

جهت تشکیل پرونده دانشجویی، نیازی به مراجعه حضوری دانشجویان محترم به سرکنسولگری ج.ا. ایران در مونیخ نمی باشد. متقاضیان می توانند اصل و تصویر مدارک خود را با پست سفارشی (Einschreiben) به این سرکنسولگری ارسال نموده و یک پاکت برگشت همراه با نشانی متقاضی و تمبر پست آلمان به ارزش حداقل ۴ یورو، در داخل آن قرار دهند. (به استثنای دانشجویانی که شامل بند ۱۲ مندرج در بالای همین صفحه می گردند.)

تحویل مدارک می بایستی به صورت کامل صورت گیرد. بخش کنسولی از دریافت مدارک ناقص معذور است.

کلیه تصاویر (کپی ها) می بایستی بر روی کاغذ A4 انجام شود . لطفا از برش و یا تغییر سایز تصاویر مدارک جدا خودداری فرمایید.

 

 

لینک دریافت فرم - فرم تشکیل پرونده دانشجویی

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه میخک
گذرنامه-دانشجویی-تایید اسناد-وکالتنامه       گواهینامه رانندگی-عدم سوء پیشینه، ...
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران