animiertes-iran-fahne-flagge-bild-0001          

 

 

     

                             

                             

گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
۳–۱ ثبت ازدواج مرد ایرانی و زن ایرانی

آیا میدانید با دریافت نوبت از طریق سامانه نوبت گیری امکان حضور برای انجام امور کنسولی در زمان دلخواه شما امکان پذیر است؟

 

 

مدارک لازم جهت ثبت ازدواج زن و مرد ایرانی:

۱- تکمیل فرم ضمیمه توسط زن و مرد در دو نسخه

۲- اصل شناسنامه های جدید زن و مرد - درصورتیکه شناسنامه شما المثنی می باشد، باید قبلا نسبت به اخذ گواهی تجرد از ایران اقدام نمایید.

۳- رضایت نامه رسمی پدر خانم ، مبنی بر موافقت با ازدواج وی با مرد موردنظر در اولین ازدواج - چنانچه ولی زوجه مقیم خارج از کشور باشد با مراجعه به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به تنظیم سند اجازه نامه اقدام و چنانچه ولی مقیم ایران می باشد، با مراجعه به دفاتر رسمی نسبت به تنظیم سند اجازه نامه اقدام گردد - درصورت فوت ولی زوجه، ارائه اصل خلاصه سند ثبت فوت صادره از سازمان ثبت احوال کشور ضروری است - چنانچه زوج و زوجه دارای سابقه طلاق در شناسنامه خود می باشند، ارائه اصل طلاق نامه الزامی است

۴- گواهی نامه بهداشتی زن و مرد مبنی بر سلامتی جسمی و روحی و نداشتن هرگونه بیماری واگیردار و یک نسخه فتوکپی آن - درصورتی که زوجین دارای فرزند می باشند نیازی به ارائه گواهی نامه بهداشتی نمی باشد - درخصوص گواهی نامه بهداشتی کافیست از پزشک یا بیمارستان یک گواهی همانند نمونه زیر دریافت نمایید:

 

نمونه گواهی پزشكی جهت ثبت ازدواج:

 

(بدینوسیله گواهی می شود طبق آزمایشات انجام شده از آقای ........... فرزند ............ و خانم .........فرزند .............. علایمی مبنی بر ابتلا به بیماری‌های تالاسمی، ایدز و مقاربتی و هم‌چنین مصرف مواد مخدر و اعتیاد مشاهده نمی شود.)

 

۵- تعداد ۵ قطعه عکس جدید بیومتریک از زن (با حجاب اسلامی و بدون عینک) و مرد (بدون کلاه و عینک)

۶- گواهی ازدواج آلمانی و دو سری كپی آن

۷- گواهی ازدواج شرعی صادره از مراکز اسلامی مورد تایید سرکنسولگری و همچنین دو سری كپی آن لینک - نحوه تماس با مرکز فرهنگی مونیخ  - مقدار مهریه ، شرایط و یا دیگر موارد مربوط به ازدواج می بایست توسط مرکز اسلامی در گواهی عقد شرعی درج گردد

 

۸- دو سری فتوكپی از اقامتها ؛ گذرنامه های ایرانی و كارتهای شناسایی ملی از زن و مرد (در صورت نداشتن کارت ملی، به قسمت مربوطه در همین سایت مراجعه كنید)

۹- با همراه داشتن کارت بانکی  (EC-Karte) می توانید هزینه های مربوطه را در محل سرکنسولگری پرداخت نمایید. پرداخت هزینه ها از طریق واریز بانکی (Überweisung) به حساب جاری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران-مونیخ و ارایه رسید (Überweisungsbeleg) آن نیز ممکن می باشد.

 

توجه:

الف) در صورت داشتن فرزند قبل از ثبت ازدواج متصدی مربوطه را مطلع فرمایید.

ب) حضور زوجین جهت امضا اسناد در سركنسولگری الزامی است.

پ ) بانوانی كه برای دومین بار ازدواج می نمایند نیازی به ارائه اجازه نامه پدر ندارند لیكن باید طلاق آنها در شناسنامه ثبت شده باشد.

ت) متقاضیانی كه ازدواج خود را در خارج از آلمان ثبت كرده اند لازم است گواهی ازدواج محلی خود را به تأیید و ترجمه سفارت كشور محل ازدواج در آلمان و سپس وزارت امور خارجه آلمان و یا سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن كشور برسانند)

ث) ثبت ازدواج در نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در آلمان بدون گواهی ازدواج شرعی و تأییدیه ثبت ازدواج نزد مقامات آلمان (حتی زوجین ایرانی) امكان پذیر نمی باشد. بنابراین متقاضیان می بایست ابتدا ازدواج شرعی (در مراکز اسلامی مورد تایید نمایندگی) و قانونی آلمان (Standesamt) را انجام و با ارائه مدارك كامل به نمایندگی مراجعه نمایند.

پس از تهیه و تکمیل کلیه مدارک، برای تعیین وقت قبلی به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک - تعیین وقت جهت امور سجلی

جهت کسب هرگونه راهنمایی و یا اطمینان از کامل بودن مدارک خود می توانید از طریق ایمیل و یا تلفن با این سرکنسولگری تماس حاصل فرمایید .

 

لینک دریافت فرم - درخواست ثبت ازدواج زن و مرد ایرانی

 

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه میخک
گذرنامه-دانشجویی-تایید اسناد-وکالتنامه       گواهینامه رانندگی-عدم سوء پیشینه، ...
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران